Ustawa o rynku mocy z 8 grudnia 2017 r. zawiera nowe w Polsce i rzadko spotykane w UE mechanizmy wspierania inwestycji w nowe, wymagające modernizacji oraz istniejące źródła wytwarzania energii elektrycznej. Wprowadza też nowy towar na rynek, jest nim usługa pozostawania w gotowości oraz do dostarczania mocy elektrycznej do systemu w okresach zagrożenia. Usługa ta może polegać także na redukcji zapotrzebowania na energię elektryczną.
Rynek mocy to szansa na uzyskanie środków na finansowane inwestycji nie tylko przez duże grupy energetyczne, ale także:
Kto może być beneficjentem na rynku mocy, kto musi i pod jakimi rygorami w nim uczestniczyć, jakie inwestycje mogą być finansowane w ten sposób, jakie warunki trzeba spełnić do certyfikacji, jak będą przebiegać aukcje mocowe, jak będzie rozliczana opłata mocowa, czy umowa mocowa będzie bankowalna i czy umożliwi pozyskanie komercyjnych źródeł kredytowania inwestycji, na te i na wiele innych pytań odpowiemy podczas seminarium: „Rynek mocy w Polsce – szczegółowe rozwiązania, praktyczne aspekty uczestnictwa”, które odbędzie się 8 marca w Warszawie w siedzibie Kancelarii Kochański Zięba i Partnerzy, w budynku „Metropolitan” przy Placu Piłsudskiego 1.
W programie m.in.:
Wśród prelegentów m.in.:
Seminarium kierowane jest do wszystkich podmiotów zainteresowanych tematyką rynku mocy w Polsce, a przede wszystkim do: przemysłu energochłonnego, przedsiębiorstw energetycznych, firm wytwarzających i planujących wytwarzanie energii elektrycznej, zarządców nieruchomości, jednostek samorządu terytorialnego, inwestorów, banków, funduszy kapitałowych itp.
Więcej informacji znajduje sie pod adresem: http://oze.city-brand.pl/wydarzenia/seminarium-rynek-mocy-w-polsce/
Górnicza Izba Przemysłowo - Handlowa
ul. Kościuszki 30; 40-048 Katowice
Tel. 32-757-32-39, 32-757-32-52,
32-251-35-59
e-mail: biuro@giph.com.pl