Górnicza Izba Przemysłowo Handlowa

Polish Mining Chamber of Industry and Commerce

AktualnościWirtualne Międzynarodowe Targi Górnictwa VIMMEX 2020

Wirtualne Międzynarodowe Targi Górnictwa VIMMEX 2020

Sytuacja bez precedensu, jaką jest obecny globalny kryzys gospodarczy, wywołany przez epidemię SARS-CoV-2, oraz przybierająca na sile, prowadzona w Unii Europejskiej, kampania antywęglowa, skłoniły Górniczą Izbę Przemysłowo-Handlową do podjęcia innowacyjnych działań na rzecz promocji całego sektora górniczego, przy jednoczesnym zachowaniu maksimum bezpieczeństwa.

Mając na uwadze powyższe, Zarząd Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom jej Członków, podjął decyzję o organizacji w dniach 17-19 listopada 2020 Wirtualnych Międzynarodowych Targów Górnictwa VIMMEX 2020. Ten sposób prezentacji, w dobie globalnego lockdownu, staje się coraz bardziej popularny na świecie i jest równie efektywny, jak stosowany już z powodzeniem w wielu firmach tryb pracy zdalnej, tzw. home office.

Głównym celem tego nowatorskiego projektu promocyjnego jest wsparcie przemysłu okołogórniczego w czasach, gdy tradycyjne formy wystawiennicze są nieosiągalne, zarówno z uwagi na związane z pandemią ograniczenia w podróżowaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej, jak też ze względu na wysokie koszty. Niewątpliwie przyczyni się on również do rozpropagowania polskiej innowacyjnej myśli technicznej na rynkach międzynarodowych

Do współpracy zaprosiliśmy polskie i zagraniczne media branżowe, ambasady, organizacje branżowe oraz przedstawicieli przemysłu wydobywczego z krajów górniczych. O patronaty honorowe zwróciliśmy się do Ministra Aktywów Państwowych, Minister Rozwoju, Marszałka Województwa Śląskiego, Prezydenta EURACOAL, Prezesa Polskiego Funduszu Rozwoju, rektorów Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Śląskiej i Politechniki Wrocławskiej.

Przez trzy listopadowe dni nasi Wystawcy będą mieli możliwość zaprezentowania swojej oferty w wirtualnej hali wystawienniczej potencjalnym klientom z całego świata – bez konieczności delegowania licznych pracowników do obsługi stoiska targowego, ponoszenia kosztów jego budowy, transportu eksponatów, podróży służbowych, zakwaterowania, produkcji materiałów reklamowych etc. Najważniejszą jednak zaletą przedmiotowego projektu jest całkowita eliminacja ryzyka zakażenia.

Zapraszamy na stronę targów: http://vimmex.pl/

Partnerzy