Górnicza Izba Przemysłowo Handlowa

Polish Mining Chamber of Industry and Commerce

AktualnościOświadczenie Fundacji Rodzin Górniczych

Oświadczenie Fundacji Rodzin Górniczych

Z wielką przykrością przyjmujemy informacje o hejcie, który kierowany jest na górników w związku z zakażeniami koronawirusem na kopalniach. Górnicy, aby zabezpieczyć nasze bezpieczeństwo energetyczne i funkcjonowanie kopalń, codziennie podejmują ryzyko związane z pracą pod ziemią, a w okresie pandemii także zakażenia koronawirusem. Apelujemy o wzajemny szacunek. Nikt z nas nie chce zachorować. Boimy się, ale agresja nam nie pomoże.

Jest to bardzo trudny czas dla nas wszystkich. Boimy się o nasze rodziny, o naszą przyszłość, miejsca pracy, pragniemy wrócić do normalności. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie zaleceń Ministerstwa Zdrowia, abyśmy mogli bezpiecznie funkcjonować w tym trudnym momencie,  powracając do naszej normalnej aktywności życiowej.

Nasza Fundacja, pomagając poszkodowanym po wypadku, w chorobie, jest z rodzinami w najtrudniejszych chwilach. Działamy już od 23 lat, poprzez fundowanie stypendiów dla sierot, wypłacanie zapomóg, finansowanie rehabilitacji, zakupy sprzętu medycznego, opłacanie turnusów rehabilitacyjnych górnikom inwalidom i wdowom, które straciły zdrowie samotnie wychowując dzieci. Prowadząc naszą działalność pomocową widzimy jak ważna jest empatia i serdeczność, szczególnie gdy życie wystawia nas na próbę – tracimy bliskich, chorujemy. Apelujemy - Bądźmy życzliwi dla siebie nawzajem.

 

Życzymy Wszystkim dużo zdrowia, wytrwałości i serdeczności.

Fundacja Rodzin Górniczych

 

I ty możesz pomóc w poprawie losu  poszkodowanym w górniczych katastrofach . Wpłać dowolną darowiznę i bądź fundatorem kolejnego stypendium sierotom lub rehabilitacji powypadkowej.

Pomoc poszkodowanym przez górnicze tragedie – Fundacja Rodzin Górniczych

PKO BP 41 1020 2313 0000 3802 0349 5611

Menu
Newsletter


Biuletyn górniczy

Bieżący numer

img12

Górniczy Sukces Roku

View more
img12

Szkoła Zamówień Publicznych

View more
img12

Biuletyn Górniczy

View more


Partnerzy