Górnicza Izba Przemysłowo Handlowa

Polish Mining Chamber of Industry and Commerce

PatronatyTargi Transportex i SilesiaKomunikacja w Expo Silesia

Targi Transportex  i SilesiaKomunikacja w Expo Silesia

W dniach 16-17 kwietnia w sosnowieckim Expo Silesia ponownie  odbędą się dwa wydarzenia związane z transportem, a mianowicie Targi Transportu Publicznego SilesiaKOMUNIKACJA oraz Targi Transportu i Spedycji TRANSPORTEX.

Targi SilesiaKOMUNIKACJA to największe wiosenne wydarzenie dla branży w południowej Polsce. Tradycyjna wystawa autobusów, autokarów, busów i pozostałych środków transportu osobowego w tym roku zostanie rozbudowana o prezentację rozwiązań z zakresu elektromobilności.

Pierwszego dnia targów, tj. 16 kwietnia odbędzie się Konferencja pt. „Transport Niskoemisyjny w Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii - Infrastruktura na rzecz elektromobilności". Zwieńczeniem konferencji będzie debata „Gazomobilność – alternatywne spojrzenie na transport niskoemisyjny”, organizowana przez PKM Gliwice, PKM Tychy oraz Expo Silesia. Patronat nad wydarzeniem objęła Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia oraz Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej.

Podczas targów odbędą się również premiery, w tym m.in.:
- po raz pierwszy na Targach zostanie pokazany autobus elektryczny Rafako Bus,
- eCitaro pierwszy elektryczny autobus miejski zaprezentuje firma EvoBus Polska, która rusza w trasę po miastach GZM i jednym z przystanków będzie Sosnowiec,
- MAN Lion’s City - niskopodłogowy autobus miejski nowej generacji,
- nowy miejski MAN TGE CITYBUS / zabudowa Mercus,

- nowy MAN eTGE – w 100% elektryczny autobus.

Równolegle będą miały miejsce Targi Transportu i Spedycji TRANSPORTEX, to  wydarzenie jest doskonałą okazją do przedstawienia swojej oferty i pochwalenia się osiągnięciami, idealnym miejscem do pozyskania nowych kontaktów biznesowych, a także daje możliwość zaprezentowania innowacyjnych rozwiązań z zakresu technologii i usług transportowych oraz wymiana wiedzy i doświadczeń z fachowcami z branży.

Targi TRANSPORTEX uzupełnią:

• bezpłatne konsultacje, warsztaty i pokazy,

• konferencje branżowa.

16 kwietnia zapraszamy na Konferencję "Zmiany w Transporcie - 2019" organizowaną we współpracy z Kancelarią Transportową KOBEN.

Podczas konferencji będzie można poznać aktualne zmiany w prawie transportowym dotyczące transportu drogowego w szerokim tego słowa znaczeniu - transport osób i rzeczy, podyskutować z uczestnikami i prelegentami - służby kontrolne odpowiedzą na nurtujące pytania, a także pozyskać wartościowe kontakty, podzielić się własnymi doświadczeniami, co może stanowić podstawę do wypracowania rozwiązań służących poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwa w samym przedsiębiorstwie. Przy stoiskach eksperckich będzie można uzyskać bezpłatne porady od specjalistów, praktyków, którzy pomogą w problematycznych kwestiach związanych z transportem drogowym i prowadzeniem firmy transportowej czy spedycyjnej.

Natomiast drugiego dnia targów – 17 kwietnia odbędzie się Konferencja Polskiej Unii Transportu, na której zostaną poruszone tematy najnowszych przepisów i związanym z nimi zagrożenia dla kierowców oraz właścicieli i zarządzających firmami transportowymi. Konferencji towarzyszyć będzie  strefa bezpośrednich korzyści dla przedsiębiorców zorganizowana dzięki współpracy z Polską Unią Transportu. Będzie można również skorzystać z porad prawnych i konsultacji.

Aglomeracja śląska to wielki węzeł komunikacyjny - nie tylko drogowy, ale również kolejowy. To właśnie tu - na skrzyżowaniu autostrad A4 i A1 – północ-południe i wschód-zachód, występuje znacząca wymiana towarowa. Można tu też zauważyć pokaźny ruch tranzytowy o zasięgu zarówno krajowym jak i międzynarodowym. Województwo śląskie ze względu na doskonałe skomunikowanie leży w obszarze dużego zainteresowania najemców oraz deweloperów logistycznych. Wszystkie te czynniki powodują, iż firmy dystrybucyjne postrzegają nasz region jako bazę logistyczno-transportową obsługującą nie tylko Polskę, ale również Państwa ościenne. Świetna infrastruktura drogowa zapewnia zatem łatwą dostępność olbrzymiej liczby 8 milionów potencjalnych klientów.

Wstęp na Tragi jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji on-line na stronie www.silesiakomunikacja.pl lub www.tslexpo.pl

KONTAKT:

SilesiaKOMUNIKACJA: tel. kom.: +48 510 030 321 | e-mail: lukasz.kic@exposilesia.pl

TRANSPORTEX: tel. kom. +48 510 031 732 | e-mail: tslexpo@exposilesia.pl

Menu
Newsletter


Biuletyn górniczy

Bieżący numer

img12

Górniczy Sukces Roku

View more
img12

Szkoła Zamówień Publicznych

View more
img12

Biuletyn Górniczy

View more


Partnerzy